Godin Gitar – Cenk Tevetoğlu’nun Süpriz Pastası

Cenk Tevetoğlu (Gitarbaz), bu güne kadar yaptığı bestelerinde ortaya koyduğu tarzı, sahnede özenle seçilmiş repertuarına yansıtmakta, günümüz şarkıları ve klasik eski şarkıların üzerine yepyeni düzenlemelerle, ara ara doğaçlama motiflerle süslenen, dinlemesi oldukça keyifli bir dinleti tarzı duyumunu ortaya çıkardı. Cenk Tevetoğlu’nun sahnesinde gitarları oldukça ön planda bu yüzden Tevetoğlu’na gitarbaz lakabı dinleyicileri tarafından yakıştırılmıştır. Gitarbaz, programlarına hep şu söylemle başlamakta, bu sahnede her an  herşeyi çalabiliriz ,ama Cenkçe olan sekli ile.

Cenk, zaman zaman yoğurt mayalar, zaman zaman ağır abilerin yanında olan hafif kızlara kızar , zaman zaman sıfır selülit pozlar verir, zaman zaman Kanuni Sultan olup geçmişe yolculuk eder, zaman zaman havanın dengesizliğine kızar, zaman zaman dizi karakterlerine gönderme yapar, zaman zaman ”yazdığım her şarkıyı sözlük anlamıyla yaşasaydım ileti yazabilecek sağlıkta olmazdım” der, zaman zaman notalar hala bir nester gibi kalbimi cizmekte, yankilaniyor gidisine of of of diye hayıflanır, zaman zaman ”Etilerde sahneyi satın almıs edasındaki dinleyici görüntüsündeki ayılara bir şampanya için takla atacağıma, Ortaköyde dinlemeyi bilen sevenlerimle bir bardak çay yudumlayarak gitarıma takla attırıyorum” der, zaman zaman ”televizyonda haber diye binbir türlü rezillikle magazine teslim olacağıma vezir olur halkın dilindeki fısıltı gazetesine adam diye konu olurum” der  fakattt zaman zaman değil herzaman ATATÜRKÇÜ ve her zaman yardımsever oluşuyla kalbimizi fetheder.

Cenk TEVETOĞLU’nu Türkiye duysun istiyorsanız ‘AYNA’ albümünü almalısınız.

Beer House Ortaköy’de sahne alan, önceki senelerde yaz aylarında Erdek’te bol bol dinlediğimiz sesi ile kendisini tanıdığımız, sesi, hayata bakışı ile çok sevdiğimiz Cenk Tevetoğlu için hazırladığım süpriz pasta.

 

Tags: ,

One Response to “Godin Gitar – Cenk Tevetoğlu’nun Süpriz Pastası”

  1. kıymet rendeci
    01 Şubat 2013 at 16:29 #

    Ellerine saglik süper not mu versek 10 üzerinden 10 vermek az gelir.Süper site hersey süper süper emeklerine saglik . K ız bu marifetler nerden geldiiiiii maşallah tütttütütüütüü nazar degmesin öotümmmmm canim…………..