BurcuMix Hakkında

Merhaba ben Burcu Türkyılmaz Akıncı,

Havalar kıştan yaza doğru ilerlerken, dünyada 4.7 milyar insan yaşarken, internet daha keşfedilmeyi beklerken, İstanbul’da hayata gözlerimi açmışım.

Sizlere rengarenk hayatımın, en canlı renklere sahip, en cıvıl cıvıl bölümleri olan mutfak maceralarımı, neşeli seyahatlerimi ve hayatımda ilginç noktalar bırakan anılarımı paylaşıp, yüzünüzde ufak tebessümler bırakabilmek için bu siteyi hayata geçirdim.

Yazılım üzerine eğitim aldıktan sonra kendimi bu sektöre daha adapte edemeden, şirin bir ülkenin (evimiz) kraliçesi olarak buldum. Daha sonra bu küçük ülkenin Prens eksikliğini farkedip, dünyalar tatlısı Batu’yla tanışmamız bir oldu. Batu’dan sonra herşey onun etrafında dönmeye başladı ta ki Batu büyüyüp kreşe gitmeye başlayıncaya kadar. Artık dünyanın en zor işi olan annelik görevininin yanı sıra, yarım kalan Yazılım sektöründe ki işimi eşimle beraber birçok projeye hayat vererek devam ettiriyorum.

Hayatım boyunca, yetiştirilme tarzı gereği toplumsal tavır ve protestolara yakın biri olmadım. Tuzum kuru, razı gelip kabullenici olsamda, yaş ilerledikçe daha sorgulayıcı, duyarlı ve her önüme sunulanı hemen kabullenemeyen, kendimden çok karşımdakini düşünen biri haline gelip ”hadi gel, çocukların uyku saatinde çim biçme makinalarını çalıştırdıkları için miting düzenliyoruz” deseler hemen sokağa çıkacak kıvama ulaştım.

Ne güzel bir reklam sloganıdır o ”Hayat sevgiyi paylaşınca güzel”. Sevdiklerimizleyken yaşamımıza ve özümüze konsantre olamadığımızın farkına varmaya başladım. Tv önünde muhabbet etmeden oturmalar, twitterdan mesaj atayım, facebook’ta bir arkadaşa bakıp çıkayım, biraz da haber okuyayım derken bir bakmışsın; Hilal Cebeci, Esra Ceyda kardeşlere düzenlenen anketlere oy verirken bulabilirsin kendini. İşte benimde kendimle ilgili en belirgin yanım; bize sunulan kısıtlı yaşantımızı gereksiz boş işlere ayırmamam.

İş haricinde de oğlum Batu’cuğun erken yatmasından dolayı fazlasıyla boş vaktimin olduğuna karar verip, en azından akşamları siteme yazılar girsem, bilgilerim ile insanların faydalanmasına yardımcı olsam diye düşünürken buralara yazı yazarken buldum kendimi. Artık  benimle aynı gözden dünyaya bakan birileri ile duygularımı paylaşabileceğim için de çok heyecanlıyım.

İnsanların davranışlarını değiştiremezsin ama onların örnek alacağı örnek davranışlar sergileyebilirsin. Eğer sen de hayattan zevk almayı bilirsen, hangi konuda olursa olsun neşeli olmayı bilirsen etrafındakiler de senden örnek alabilirler. Herşeye rağmen gülümsemek ve asla kin duygusu yaşamamak gibi..

Hayatta olmazsa olmazım müziktir. Şarkıları en derinlerde hissederek dinlerim. Eğlenmeyi ve eğlenenlerle vakit geçirmeyi severim.

Vee hayatımın en sevdiğim yanı; ailemle, dostlarımla vakit geçirmek, sevdiklerime güzel güzel yemekler yaparak onları mutlu etmek.

Sitemde seyahatlerim ilgili yazılar da girmeye karar verdiğim an, çok sevdiğim Gülse Birsel’in bir yazısı aklıma geldi;

Dokuz günlük tatillerde bir yerlere gidilmesi adetten olmuş artık. Herkesin en birinci muhabbet konusu bu; ”Tatilde nereye gidiceksin? ” Bir yerlere gidecek, gitmese de karşısındakinin planını öğrenip, üzerine yorum yapacak. ‘Şuraya, buraya’ diye cevap verip geçemezsin illa gideceğin yeri eşe dosta beğendirmen lazım.

Uludağ=Ayol kar varmıymış ki?

Abant=Anam ana baba günüdür.

Amerika=Kar fırtınası varmış yahu.

Tayland=Çok böcek varmış diyolllaaaa?

10-15 seneye kalmaz uzay yolculukları başlar. Binerim Soyuz’a giderim görürüm, gelip anlatırım kardeşim. Kimsede ah oraya kadar gittin Satürnün haresinde bir çay içmedinizmi demez :))

Ve neşeli anılarımla, en lezzetli yemeklerimle BEN ..

(Not:Sitede ki içerikler, görsel öneri ve bilgi amaçlıdır. Satış yapılmamaktadır)

 

Tüm hakları INT Yazılım ve Bilişim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti‘ne aittir. Hiçbir yeri izinsiz kullanılamaz.